High School Track

HS Girls Track

HS Girls Track

HS Boys Track

HS Boys Track

HS Track Seniors

HS Track Seniors

Union City High School Track Championship Teams
Girls: County- 1978, 1981, 1987, 1995, 1997, 2000, 2003   TEC- 2001, 2002

Boys: County- 1974, 1975, 1976, 1977, 1982, 1986, 1989, 1990, 1998, 1999, 2000, 2001, 2006   TEC- 1964, 1965, 1969, 1973, 1974, 1976, 2000, 2001

Track Information

Track

#NameDownloaded
1Roster - Varsity TrackRoster - Varsity Track (Details)109 times
2Roster - JH TrackRoster - JH Track (Details)82 times


Click here for Game and Practice Schedule Information

Track meet results at Union City against Bradford/National Trail/Richmond

Track meet results at Union City against Bradford/National Trail/Richmond
The weather wasn't perfect tonight for a track meet with the wind and some rain but everyone ran great races and worked towards getting ready for the Randolph County meet at home on Thursday. Michael Vore proved that he likes to run in the worst conditions possible setting a new PR in the 1600, 800 and 3200 races.
Tanner Spence once again inched closer to breaking the school record in the 300mh and if everyone goes the way that it has been it will be broken on Thursday.
Chloe Wyatt wasn't feeling the greatest tonight but managed to be the lone scoring Indian female with finishes of 4th in the 1600 and 2nd in the 800 while Reagan Hoggatt and Sophia Spence are out of town for DECA.

Boys Results:
1. Richmond (85)
2. Union City (57)
3. Bradford (44)
4. National Trail (35)

3200 relay - (2nd) Domronglit Shinaver, Aaron King, Nick Woodbury, Maverick Luster
110mh - (2nd) Camden Downey
100 m - (4th) Weston Mote (5th) Bryten Stewart
1600 - (2nd) Nick Woodbury, (4th) Collin Perry, (7th) Michael Vore, (8th) Peyton Bogue
4x100 - (2nd) Tanner Spence, Weston Mote, Allan Gonzalez, Bryten Stewart
400 - (4th) Daniel Eley
300mh - (1st) Tanner Spence, (4th) Maverick Luster
800 - (3rd) Aaron King, (6th) Collin Perry, (7th) Michael Vore
200m - (3rd) Weston Mote, (4th) Daniel Eley
3200 - (4th) Domronglit Shinaver, (5th) Peyton Bogue, (6th) Michael Vore
1600 relay - 2nd) Daniel Eley, Tanner Spence, Allan Gonzalez, Aaron King
HJ - (1st) Tanner Spence, (2nd) Weston Mote
LJ - (5th) Bryten Stewart (7th) Gabe Addington
Shot - (7th) Tabius Reagan, (8th) Antonio Calderon
Discus - (4th) Tabius Reagan, (8th) Antonio Calderon

Girls Results:
1. Richmond (100)
2. Bradford (59)
3. National Trail (40)
4. Union City (8)

1600 - (4th) Chloe Wyatt
800 - (2nd) Chloe Wyatt
Randolph County Track Meet Results
STRONG PITCHING LEADS UNION CITY PAST WES-DEL

© Union City Athletics / Randolph Eastern School Corporation

Web Accessibility Statement
Web Accessibility Concern

Go to top of page