High School Track

2017-2018 Boys Track Team

2017-2018 Boys Track Team

2017-2018 Boys Track Seniors

2017-2018 Boys Track Seniors

2017-2018 Girls Track Team

2017-2018 Girls Track Team

2017-2018 Girls Track Senior

2017-2018 Girls Track Senior

Union City High School Track Championship Teams
Girls: County- 1978, 1981, 1987, 1995, 1997, 2000, 2003   TEC- 2001, 2002

Boys: County- 1974, 1975, 1976, 1977, 1982, 1986, 1989, 1990, 1998, 1999, 2000, 2001, 2006   TEC- 1964, 1965, 1969, 1973, 1974, 1976, 2000, 2001

Track Information

Track

#NameDownloaded
1Roster - Varsity TrackRoster - Varsity Track (Details)45 times
2Roster - JH TrackRoster - JH Track (Details)208 times


Click here for Game and Practice Schedule Information

UC Track Teams Compete in Quad at Home

UC Track Teams Compete in Quad at Home
The Union City Varsity Girls and Boys track teams competed in a quad meet with Blue River Valley, Seton Catholic and Wapahani on Thursday at Union City.

GIRLS Team: 4th place

GIRLS Individual:
100m dash- Evie Downey; 5th place, 15.34
200m dash- Evie Downey; 5th place, 32.73
400m dash- Heidi Livingston; 4th place, 1:15.3
800m run- Sophia Spence; 1st place, 2:37.4
100m hurdles- Kylee Dugger; 4th place, 23.46
1600m run- Reagan Hoggatt; 2nd place, 6:01.7
1600m run- Chloe Wyatt; 6th place, 6:32.2
3200m run- Reagan Hoggatt; 1st place, 13:09.8
3200m run- Chloe Wyatt; 4th place, 14:20.2
4x800m relay- Reagan Hoggatt, Chloe Wyatt, Heidi Livingston, Sophia Spence; 2nd place, 11:37
High jump- Heidi Livingston; 4th place, 4'2"
Long jump- Sophia Spence; 4th place, 13'3.5"
Long jump- Kylee Dugger; 7th place, 10'10"

BOYS TEAM: Tied for 1st place

BOYS Individual:
100m dash- Cameron Vincent; 1st place, 11.02
100m dash- Allen Gonzalez; 4th place, 11.81
100m dash- Zack Adkins; 6th place, 12.03
200m dash- Cameron Vincent; 1st place, 22.99
200m dash- Rawlin Mills; 3rd place, 24.29
200m dash- Akili Roberts; 4th place, 26.089
200m dash- Antonio Jasso; 5th place, 28.43
400m dash- Allen Gonzalez; 4th place, 57.345
400m dash- Jeffrey Thornton; 7th place, 1:03.6
800m run- Max Harris; 4th place, 2:24.4
800m run- Collin Perry; 5th place, 2:39.2
1600m run- Maverick Luster; 4th place, 5:44.2
1600m run- Christian Mills; 5th place, 5:53.7
1600m run- Collin Perry; 6th place, 5:54.9
3200m run- Max Harris; 2nd place 11:44.3
3200m run- Maverick Luster; 4th place, 12:18.1
3200m run- Nick Woodbury; 5th place, 12:19.6
3200m run- Christian Mills; 6th place 12:43.7
110m hurdles- Josh Crawford; 2nd place, 19.3
110m hurdles- Piter Sicolela; 3rd place, 20.9
110m hurdles- Tanner Spence; 5th place, 21.6
300m hurdles- Josh Crawford; 3rd place 47.4
300m hurdles- Tanner Spence; 4th place, 49.48
300m hurdles- Piter Sicolela, 6th place, 51.939
4x100m relay- Mason Good, Rawlin Mills, Allen Gonzalez, Cameron Vincent; 1st place 46.42
4x400m relay- Zack Adkins, Akili Roberts, Cameron Vincent, Josh Crawford; 1st place 4:02.1
4x400m relay- Jeffrey Thornton, Jacob Moore, Tanner Spence, Collin Perry; 3rd place 4:15.7
4x800m relay- Max Harris, Nick Woodbury, Maverick Luster, Trevor Thompson; 1st place 9:26
High jump- Trevor Thompson; 1st place, 5'8"
High jump- Tanner Spence; 4th place, 5'4"
Long jump- Allen Gonzalez; 4th place 16'11"
Long jump- Mason Good; 6th place, 15'9"
Shot- Rawlin Mills; 1st place, 41'0"
Shot- Braydon Davis; 3rd place, 36'1"
Shot- Trevor Thompson; 5th place, 33'0"
Discus- Ryan Armantrout; 5th place, 95'8"
Union City vs Winchester Baseball Date Change
INDIANS DEFEAT TRI IN CONFERENCE MATCH UP

© Union City Athletics / Randolph Eastern School Corporation

Web Accessibility Statement
Web Accessibility Concern