High School Track

2017-2018 Boys Track Team

2017-2018 Boys Track Team

2017-2018 Boys Track Seniors

2017-2018 Boys Track Seniors

2017-2018 Girls Track Team

2017-2018 Girls Track Team

Union City High School Track Championship Teams
Girls: County- 1978, 1981, 1987, 1995, 1997, 2000, 2003   TEC- 2001, 2002

Boys: County- 1974, 1975, 1976, 1977, 1982, 1986, 1989, 1990, 1998, 1999, 2000, 2001, 2006   TEC- 1964, 1965, 1969, 1973, 1974, 1976, 2000, 2001

Track Information

Track

#NameDownloaded
1Roster - Varsity TrackRoster - Varsity Track (Details)156 times
2Roster - JH TrackRoster - JH Track (Details)265 times


Click here for Game and Practice Schedule Information

HS Boys Track Teams Compete in Sectionals

HS Boys Track Teams Compete in Sectionals
Congratulations to the high school Boys track team as they competed in sectionals on Thursday at Muncie Central against Cowan, Delta, Jay County, Monroe Central, Muncie Burris, Muncie Central, Randolph Southern, Union, Wapahani, Wes-Del, Winchester, and Yorktown.

Cameron, Trevor, Mason, Allen, Rawlin, and Max will be advancing to Regionals next Thursday at North Central High School.

BOYS Team: 5th place

BOYS Individual:
100m dash- Cameron Vincent; 2nd place, 11.35 *** Advancing to Regionals
100m dash- Mason Good; 12.42
200m dash- Cameron Vincent; 3rd place, 23.59 *** Advancing to Regionals
200m dash- Rawlin Mills; 26.06
400m dash- Zach Adkins; 58.28
400m dash- Akili Roberts; 1:00.93
800m run- Trevor Thompson; 1st place, 2:03.03 *** Advancing to Regionals
800m run- Max Harris; 2:16.01
1600m run- Collin Perry; 5:52.96
1600m run- Christian Mills; 6:01.06
3200m run- Maverick Luster; 11:39.09
3200m run- Nick Woodbury; 11:54.18
110m hurdles- Trevor Thompson; 6th place, 16.44
110m hurdles- Josh Crawford; 19.40
300m hurdles- Tanner Spence; 48.05
300m hurdles- Josh Crawford; 48.47
4x100m relay- Cameron Vincent, Mason Good, Allen Gonzalez, Rawlin Mills; 1st place, 44.98 *** Advancing to Regionals
4x400m relay- Rawlin Mills, Allen Gonzalez, Max Harris, Trevor Thompson; 4th place, 3:35.06 *** Advancing to Regionals
4x800m relay- Max Harris, Christian Mills, Nick Woodbury, Jeffery Thornton; 7th place, 9:46.07
high jump- Trevor Thompson; 2nd place, 6'0" *** Advancing to Regionals
high jump- Tanner Spence; 5'2"
long jump- Allen Gonzalez; 17'9"
long jump- Mason Good; 17'4.5"
shot- Rawlin Mills; 5th place, 43'1.5"
shot- Alex Vazquez; 30'7"
discus- Tabius Reagan; 92'11"
discus- Ryan Armantrout; 89'10"
Union City Softball Results
Union City Boys Golf vs Lincoln

© Union City Athletics / Randolph Eastern School Corporation

Web Accessibility Statement
Web Accessibility Concern

Go to top of page